Šeima Cichlidae, paplitimas – Afrika, Malavio ežeras, kuriame jos gyvena prie dumbliais apaugusios akmenuotos šio ežero pakrantės. Aulonocara nyassae kūnas pailgas ir suspaustas iš šonų, aukšta nugara, nugaros pelekas ilgas. Patinas nuo patelės skiriasi spalvingumu. Patino galva – blizgančios violetinės- mėlynos spalvos. Priekinės kūno dalies spalva kinta nuo raudonai geltonos iki tamsiai raudonos, pereinant į kūno galinę dalį spalva keičiasi iki žalsvai melsvos spalvos. 

Susijaudinus ant šonų atsiranda 9-10 tamsių juostų. Patino nugara žalsvo atspalvio, neporiniai pelekai melsvi, jų kraštai juodi, poriniai pelekai rausvo atspalvio, su baltai mėlynu krašteliu. Patelės pilkos-violetinės spalvos su sidabrišku atspalviu, ir tamsiomis juostomis, kurių ryškumo intensyvumas nepastovus. Patelių pelekai kūno spalvos, permatomi, nugaros pelekas ir uodegos pelekai turi šviesiai melsvas dėmes. Auga šios žuvys iki 15 centimetrų ilgio.

Aulonocara nyassae sąlyginai taiki žuvis, agresija pasireiškia tik neršto metu. Patinas persekioja konkurentus ir patelę jei ji nepasiruošusi nerštui. Todėl rekomenduojama akvariume laikyti vieną patiną ir kelias pateles. Žuvys akvariume laikosi viduriniam ir apatiniam vandens sluoksniuose. Žuvis patartina laikyti ne mažesniame nei 150 litrų akvariume, kuriame įrengtos slėptuvės iš akmenų, pasodinti augalai su stipriomis šaknimis ir tvirtais lapais. Vandens parametrai  kietumas 4-20°, pH 7.2-8.5, temperatūra 22-30° C. Reikalinga labai gera filtracija ir aeracija, 20 % akvariumo tūrio savaitinis vandens keitimas. Maitinamos gyvu, augaliniu, maistu ar jų pakaitalais.

Veisti galima bendrame akvariume, tačiau norint užtikrinti gerą produktyvumą patartina veisti atskirame akvariume kurios turis ne mažesnis nei 100 litrų, kuriame įrengta daug slėptuvių, vandens parametrai veisimui : kietumas 15°, pH 7.0 -8.5, temperatūra 22-30° C. Nerštui atrenkama grupė žuvų, tai daroma tam, kad patinas nesutelktų dėmesio tik į vieną patelę ir jos nepradėtų persekioti. Patelės ikrus deda ant plokščių akmenų, patinui juos apvaisinus ikrai inkubuojami patelės burnoje. Po trijų savaičių mailius pradeda išlindinėti iš patelės burnos, bet pajutęs pavojų grįžta atgal. Norint išsaugoti mailių, jei nerštas vyksta bendrame akvariume, patelė perkeliama į atskirą akvariumą.  Mailiui maitinamas ciklopu, artemija. Subręsta sulaukusios 8-15 mėnesių amžiaus.