Maylandia livingstonii sinonimas Pseudotropheus livingstonii, kilmė Afrika, Malavio ež. Dydis iki 15 cm. Kūnas  pailgas ištemptas, su aukšta nugara, suspaustas iš šonų. Galva didelė, didelės akys, storos lūpos. Dominuojanti kūno spalva – pilkai mėlyna ar violetinė, šonuose 5-6 neryškios juostos. Žuvys plaukioja viduriniame ir apatiniame akvariumo vandens sluoksniuose.  

 Patinai teritorialūs, tarp jų pasireiškia hierarchiniai santykiai. Akvariume patariama laikyti su kitais Malavio ež. ciklidais. Vienam patinui turi atitekti keletą patelių. Maitinami augaliniu maistu iki 60%, kitą dalį gali sudaryti gyvas maistas ar pakaitalai.

Vandens parametrai: temperatūra 24-28° C, vandens kietumas 4-20°, PH 7, 2-8,5.

Akvariume iš akmenų reikia įrengti akmeninį landšaftą su slėptuvėmis siekiantį vandens paviršių. Galima sodinti kietalapius su stipriomis šaknimis augalus. Vanduo turi būti geros kokybės ir periodiškai atšviežinamas. Svarbu atkreipti dėmesį į atliekas, maisto likučius akvariume, nes vykstant nitrifikacijos procesui šarminėje aplinkoje išsiskiria amoniakas.

Poros susiformuoja tik neršto metu. Nerštas gali vykti ir bendrame akvariume. Patelė ikrus inkubuoja burnoje. Inkubacinis periodas 17-24 paros. Mailius maitinamas klumpelėmis, ciklopais, artemija. Subręsta 8-12 mėn.