Cyprichromis leptosoma, Taganikos ežero ciklidas. Patinai išauga apie 10 cm dydžio, patelės mažesnės. Cyprichromis patinus galima įvardinti kaip vienus iš gražiausių tarp ciklidų, jų kūno spalvos varijuoja daugumoje spalvinių gamų, įskaitant juodą, geltoną, mėlyną, baltą. Patelės ne tokios spalvingos, jų kūnas paprastos sidabrinės-pilkos spalvos. 

Minimalus akvariumo tūris grupei iš 6 žuvų – 100 litrų. Didesnėms grupėms sudarytoms iš 15 vnt, reikia akvariumo kurio tūris 300 – 400 litrų. Vandens parametrai akvariume: kietumas dGH 10-15°, PН 8,0-8,5, temperatūra 24-27°С. Kaip ir visuose ciklidiniuose akvariumuose reikia galingos filtracijos, aeracijos.

Akvariume plaukioja viršutiniame ar viduriniame vandens sluoksniuose. Vieni iš tinkamiausių kaimynų „kriauklinukai“.Nepatartina laikyti su plėšresnėmis žuvimis tokiomis, kaip Frontosa, kurios natūraliomis sąlygomis yra Cyprichromis priešai Taganikos ežere.

Maitinamos gyvu maistu: artemija, ciklopu, dafnija, augalinės kilmės, kokybišku sausu ir šaldytu maistu.Neršto metu patinas saugoja pasirinktą teritoriją ir vaiko kitus patinus kurie į ją užklysta. Nerštas gali vykti su visomis patelėmis, kurios tuo metu bus pasirengusios neršti. Vidutinis produktyvumas 10 ikrų, inkubacinis periodas trys savaitės.