Šios žuvys dėl nedidelio savo dydžio priskiriamos „dwarf ciklidų“ grupei, patinai užauga iki 8 cm., patelės dydis per pus mažesnis. Patinai turi ilgesnius nugaros, uodegos ir analinius pelekus. Šioms žuvims būdinga savita kūno forma ir uodegos peleko spalvingumas, kuris primena liepsnos „liežuvėlį“ Aprašyti kūno spalvingumą gana sudėtinga, jų kūno spalvinė gama varijuoja tarp baltai-mėlynos, raudonos ir geltonos spalvų.

Laikyti šias žuvis akvariume nėra sudėtinga. Minimalus akvariumo tūris turėtų buti nuo 40 litrų porelei, akvariume būtina tankiai prisodinti augalų paliekant vietos laisvam plaukiojimui, patartina įrengti daug slėptuvių, kurių kiekis viršytų laikomų žuvų kiekį. Optimali temperatūra akvariume 25-27 laipsniai, nors jų pakeliamas temperatūrų diapazonas svyruoja nuo 22 iki 30 laipsnių. Vandens parametrai PH 5-7, dGH 0-12°, reikalingas kas savaitinis dalinis vandens keitimas. A. Agassizii kaip ir kiti ciklidai yra teritorialios žuvys, bendrame akvariume pasireiškia agresyvumas savos ir kitos rūšies žuvims, todėl mažame akvariume dviejų A. Agassizii patinų laikyti negalima.

Maistui šios žuvys nereiklios, gali buti maitinamos gyvu, šaldytu ir dirbtinu maistu.

Subręsta šios žuvys sulaukusios 6 mėn. Nerštui joms nereikalingos ypatingos sąlygos, jos neršti gali ir bendrame akvariume, tik neršto metu rekomenduojama sumažinti vandens kietumą ir PH. Neršto metu palikuonimis rūpinasi patelė, o patinas saugo teritoriją ar poruojasi jau su kita nerštui pasirengusia patele. Patelės neršto metu įgauna geltoną spalvą. Ikrai dedami į slėptuvę, tačiau jei tokios nėra tada ant bet kokio lygaus paviršiaus. Patelė padeda nuo 60 iki 200 ikriukų, saugo lizdą ir pašalina neapvaisintus ikrus. Po 2-3 dienų pasirodo lervutės, o po savaitės mailius pradeda savarankiškai plaukioti ir maitintis. Mailius yra labai jautrus vandens parametrams ypač nitritų koncentracijos padidėjimui vandenyje.

Mailių pradžioje reikia maitinti infuzorijomis, verpetėmis, palaipsniui pereinant ant stambesnio maisto pvz. artemijų. Taip pat galima maitinti mailiui skirtu sausu smulkiu maistu.

Reikia pastebėti kad pirmi keli nerštai būna dažnai nesėkmingi, nes per pirmus nerštus būna mažas apvaisintų ikrų kiekis, ir pas jaunas pateles dar nesusiformavęs motiniškas instinktas, dažnai suvalgo savo ikrus ar lervutes, neatrenka neapvaisintų ikrų, nesaugo lizdo.