Apistogramma Cacatuoides. Šeima: Cichlidae, kilmė: Pietų Amerika, Amazonės regionas, dydis iki 8 cm. Laikymo sąlygos: tempetarūra: 22-26° C, vandens kietumas iki 15°, pH: 6,5-7,5. Veisimo sąlygos: temperatūra 25-28° C, vandens kietumas iki 6°, pH: 6,5-6,8.   

Kūno forma pailga, dominuojančios kūno spalvos nuo pilkai geltonos iki rusvos, su melsvu atspalviu, nugara žalsvai violetinė, pilvas ir krūtinė geltonos spalvos. Patino pelekai žymiai didesni ir smailesni nei patelės, patelės mažiau spalvingesnės pilkai gelsvos su žydru atspalviu, neršto metu jų spalva pasidaro ryškios citrininės spalvos su tamsiomis juostomis.

Žuvys teritorialios, neršto metu ar prižiūrint mailių tampa agresyvios. Patelės užsiima aplink lizdą ar slėptuvę teritoriją kuri tampa ir bendrai patino saugoma teritorija. Laikant nedidelio tūrio akvariume kelis patinus tarp jų dažnai vyksta peštynės, todėl akvariume geriausia laikyti tik vieną porą, arba patiną ir kelias pateles. Patartina laikyti bendrame akvariume su nedidelėmis judriomis žuvytėmis kurios plaukioja vidutiniame ir viršutiniame akvariumo vandens sluoksnyje. Akvariume reikalingas nemažas slėptuvių kiekis kurį galima suformuoti tankiai apsodinant akvariumą, įrengiant slėptuves ir medžio kelmų, dekoratyvinių akmenų.

Nerštui reikalingas akvariumas kurio dydis nuo 20 ltr. Nerštui paskatinti keliais laipsniais padidinama vandens temperatūra, kasdiena atšviežinamas vanduo, kuris turėtų būti minkštesnis ir rūgštingesnis. Neršto akvariume įrengiamos slėptuvės, apsodinamas augalais. Prasidėjus nerštui patelė krūvelėmis deda ikrus, kuriuos patinas apvaisina, nerštui pasibaigus patelė iškart tampa labai agresyvi, ir gali pradėti pulti, mušti ir kandžioti dvigubai už save didesnį patiną, kol jis nepasitrauks iš patelės teritorijos. Patelės labia rūpinasi ikriukais, tačiau, jei patelei nebus užtikrinama rami aplinka ji ikrus suvalgys, kad to neįvyktų galima ikrus iškelti į atskirą  inkubatorių, į kurį nukreipta silpna oro srovė praeinanti netoli ikrų. Po 4-5 dienų išsirita lervutės kurios dar tris dienas maitinasi iš savo trynio maišelio, po to jos pradedamos maitinti infuzorijomis. Subręsta sulaukusios šešių mėnesių.