Anomalochromis thomasi, sinonimas Pelmatochromis thomasi. Kilmė: Afrika, Siera Leone, Liberija. Dydis iki 8 cm. Kūnas pailgas, galva didelė, nugaros pelekas ilgas, uodega vėduoklės profilio. Kūno spalva būna pilkai mėlynos, geltonai pilkos, žalsvos ir rausvos spalvų, ant žvynų matomos melsvos, mėlynos dėmelės, galva ir krūtinė auksinės ar blizgančios geltonos spalvos, nugaros pelekas sidabriškai pilkas, ar žalsvas, pas patinus nugaros ir analinių pelekų galai smailesni.

Patelės mažesnės, šonuose raudonos dėmės, neršto metu patelės ryškesnės, galva ir pirma kūno dalis tampa tamsesnės.Taikios žuvys, akvariume užsiima apatinį ar vidurinį vandens sluoksnį. Subręsta ir poruotis pradeda sulaukusios 6-9 mėnesių, susiporavusios užsiima teritorijas kurias gina nuo kitų žuvų. Akvariume laikomos su taikiomis, lėtomis žuvimis, akvariume reikia įrengti slėptuvių iš akmenų, kelmų, šakų, apsodinti augalais. Porelėm formuotis į akvariumą įleidžiamos 5 mėn. 4-6 žuvys, tačiau jei akvariume yra patinas ir patelė tada galima tikėtis kad iš jų susiformuos pora.

Vandens parametrai: temperatūra: 22-26°С, dH 4-10°, рН 6-6,8.  Maitinimas gyvas, šaldytas, sausas maistas.

Neršti gali bendrame akvariume, jei įrenginėsime atskirą neršto akvariumą jis turi būti ne trumpesnis, kaip 50 cm. ant grunto reikia patalpinti keletą plokščių akmenų, pasodinti kelis augalus su plačiais lapais. Nerštą stimuliuoja vandens temperatūros padidinimas iki 28°С, po to keičiant vandenį temperatūros sumažinimas iki 23°С  ir vėl lėtas vandens temperatūros kėlimas iki 28°С. Patelė padeda ikrus apie  400 vienetų, ant plokščių akmenų, ar plačių augalų lapų ir jais rūpinasi, patinas tuo metu saugoja teritoriją.Dažniausiai pirmi nerštai nesėkmingi nes poros suvalgo ikrus. Ikrų inkubacinis periodas 40-60 valandų, mailius plaukioti pradeda po  3-8 parų.  Mailius maitinamas verpetėmis, ciklopais, nematoidais, pirmomis dienomis patariama mailių maitinti kiaušinio tryniu.