Kilmė - Afrika, Taganikos ežeras. Altolamprologus calvus patinai užauga iki 15 cm. patelės 10 см. Kūnas aukštas, suspaustais šonais. Už krūtinės pelekų matomos sidabrinės ar baltos dėmės. Kūną ir galvą puošia 10-12 tamsių juostų, kurios priklausomai nuo amžiaus ir žuvies kondicijos gali būti neryškios ar nematomos. Ant kaktos nėra žvynų, dėl šios ypatybės jos ir gavo pavadinimą „ Calvus“ kuris reiškia plikas, nuogas.

    Laikant akvariume Altolamprologus calvus rekomenduojami tokie vandens parametrai: kietumas      dGH 10-15°, PН 7,5-8,5, temperatūra25-27°C, gera filtracija ir vandens aeracija. Rekomenduojama kiekvieną savaitę pakeisti 15% vandens. Šios žuvys jautrios staigiam vandens cheminės sudėties pokyčiui. Minimalus akvariumo dydis 100 litrų porai, optimalus akvariumo dydis nuo 250 litrų kelioms poroms, Žuvys teritorialios, pasireiškia vidinė agresija giminaičiams. Gruntas smėlis, reikalingas didelis kiekis slėptuvių padarytų iš akmenų, slėptuvių reikia įrengti daugiau nei „Calvus“ kiekis akvariume.  Maitinimui naudojama arterija, ciklopas, dafnija, juros produktai, kokybiškas šaldytas, ir sausas maistas. 

 Veisimas. Lytiškai altolamprologus subręsta sulaukę 15 mėnesių.  Neršia bendrame akvariume. Poruojantis patinai gali pasidaryti agresyvūs patelių atžvilgiu. Neršia poromis, o jei laikomas didesnis kiekis vienas patinas ir kelios patelės, patelės neršia paeiliui.. Ikrai dedami slėptuvėje, dažniausiai slėptuvę patelės pasirenka tokio dydžio į kurią ji tik viena įplaukia. Kol patelė deda ikrus patinas kantriai laukia išorėje, kartais dalinai įlįsdamas į slėptuvę ir apvaisindamas ikrus. Jaunos patelės padeda apie 70 ikriukų, vyresnės iki 200 ikriukų. Patelė saugo sudėtus ikrus ir retai palieka lizdą, o patinas saugo teritoriją. Po savaitės jau galima tikėtis pamatyti plaukiojančių Altolamprologus calvus mailiukų.