Apistogramma borellii, vienas iš Pietų Amerikos „Dwarf  ciklidų“, kilęs iš centrinio Paragvajaus upės regiono. Patinų spalva varijuoja nuo nuo žydros iki ryškios mėlynos, kūno ilgis iki 8 cm. Patelės smulkesnės  4-5 cm, ir turi tradicinę gelsvą ir pilkai – rusvą Apistogramma patelėms būdinga spalvą. Šios žuvys yra labai ištvermingos ir nelepios, tačiau teritorialios, neršto metu ir saugant mailių patelė tampa labai agresyvi.  

Kiekviena patelė užsiima sau teritorija aplink slėptuvę, ir patelės užimta teritorija tampa dalimi visų patino saugomų teritorijų. Jei akvariumas yra nepakankamo dydžio ir laikomi keli patinai, tai tarp jų pastoviai vyksta peštynės.

Laikymo sąlygos: vandens temperatūra- 22-26° C., vandens kietumas iki 15°, PH  6,5-7,5, maistas gyvas, arba pakaitalai. Žuvys akvariume plaukioja apatiniame ir viduriniame vandens sluoksniuose. Galima laikyti mišriame akvariume, su nedidelėmis, judriomis žuvimis, kurios užima vidurinį ir viršutinį vandens sluoksnius. Akvariumą reikia tankiai apsodinti, įrengti slėptuves iš šakų ar kelmukų. Dideliame akvariume galima laikyti skirtingų Apistogramma rūšių žuvis.

Veisiant šias žuvis rekomenduojami tokie vandens parametrai: temperatūra 25-28° C., vandens kietumas iki 6°, PH 5-6,8. Neršti gali ir bendrame akvariume, bet geriau įrengti atskirą akvariumą, kurio dydis ne mažiau 15 litrų, su gruntu, augalais, ir slėptuve. Neršto metu temperatūra padidinama  2-4°С, kasdiena keičiama 20% vandens. Po neršto patinas iškeliamas. Ikrų inkubacinis periodas 3-6  paros. Mailius pradeda plaukioti praėjus 4-7 paroms, maitinamas gyvąja dulke.