Sinonimai: Heros temporalis. Acara crassa, Heros crassa, Astronotus crassa, Cichlasoma crassa, Cichlasoma crassum, Cichlasoma temporale, Heros goeldii, Cichlasoma hellabrunni. Kilmė: Centrinė Amerika, Amazonės baseino upės ir ežerai, Brazilija, Kolumbija, Peru.  

 Dydis iki 30 cm. Kūno spalvos kinta priklausomai nuo gyvenamosios vietos, nuotaikos, savijautos ir gali būti gelsvai rožinė su raudonais pelekais, ryškiai žalsva su vyšninės spalvos pelekais, tamsiai vyšninė- šokoladinė su tamsiais pelekais. Naktį ar išsigandusių žuvų spalva tamsėja, nugaroje išryškėja gintarinės spalvos dėmės.

Patelės spalva nuo patino nesiskiria, jos yra mažesnės, ir neršto metu patelė išsiskiria didele genitaline papiloma.

Vandens parametrai: kietumas 3–15°GH, рН 6,0–7,5, temperatūra 22–30°С., optimali - 25-26°С

Akvariumo talpa ne mažesnė – 300 ltr. Sąlyginai taikios, gerai sugyvena su panašaus dydžio ir temperamento ciklidais. Išsigandę dažnai gauna šoką, ko pasekoje suspaudę pelekus gulasi ant šono.

Augalai parenkami kietalapiai ir akvariume sodinami į vazonėlius. Akvariume iš šakų, kelmų reikia  suformuoti slėptuves. Reikalinga gera filtracija, aeracija, vanduo keičiamas kartą į savaitę apie 25 % akvariumo vandens tūrio.

Maitinasi augaliniu, gyvu maistu, krevetėmis, granulėmis, šaldytais maistais.

Subręsta 14-18 mėnesių, suaugę iki 10-15 centimetrų. Susidariusi pora  užsiima teritoriją, ir aplink joje esantį akmenį ar apverstą vazonėli pradeda rausti gruntą. Po 2-3 parų prasideda nerštas, jam paskatinti pakeliama temperatūra ir atšviežinamas vanduo. Priklausomai nuo amžiaus patelė gali padėti nuo 200 iki 600 ikrų. Nerštas trunka 1,5 val., jam pasibaigus ikrus saugoja patelė, o patinas – teritoriją. Po trijų parų išsirita lervutės, kurias tėvai perneša į grunte iškastas duobutes. Pora ne tik saugo mailių, bet ir jį vedžioja po akvariumą, o nakčiai mailių suvaro vėl atgal į slėptuves. Mailius maitinamas artemijomis, ciklopais. Dirbtinai inkubuojant - substratas su ikrais pernešamas į 15-20 litrų inkubatorių kuriame yra filtras ir aeracija, temperatūra 29–30°С. , į vandenį įpilama preparato SERA mycopur.